• Mar 24, 2023
  • Porady

Akcesoria do grilla — które z nich warto mieć?

Akcesoria do grilla — które z nich warto mieć?

Długie letnie popołudnia zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotkaniom w gronie najbliższych często towarzyszą pyszne potrawy przygotowywane na grillu. O jakie wyposażenie warto zadbać, aby wspólne gotowanie przebiegło jeszcze sprawniej i przyjemniej? Podpowiadamy.

Zestaw akcesoriów do grilla: jakie sztućce wybrać?

Porządny zestaw sztućców do grilla pozwala przyrządzać potrawy w komfortowy i w pełni bezpieczny sposób. Narzędzia takie jak widelec, łopatka czy szczypce są poniekąd przedłużeniem ręki osoby zajmującej się przyrządzaniem jedzenia. Dlatego powinny być wykonane z trwałego i lekkiego materiału, np. ze stali szlachetnej. Ważne, aby dobrze leżały w dłoni i umożliwiały swobodne przekręcanie grillującej się żywności. Wiele modeli sztućców zostaje wyposażonych w praktyczne otwory pozwalające na zawieszenie ich na hakach.

Na szczególną uwagę zasługują przybory do grilla w walizce. Praktyczne opakowanie wykonane np. z aluminium ułatwia przechowywanie i transportowanie akcesoriów. Komplet sztućców zamknięty w szczelnej obudowie znacznie dłużej pozostanie w dobrym stanie i przyda się podczas niejednego grillowania.

Przybory do grilla ogrodowego: przydatne uchwyty i ruszty

W naszej ofercie można znaleźć liczne akcesoria do grilla, które sprawiają, że gotowanie w plenerze staje się jeszcze przyjemniejsze. Przed rozpoczęciem sezonu grillowego warto zaopatrzyć się w przyrządy przeznaczone do przygotowywania konkretnych rodzajów potraw. Miłośnicy ryb, wołowiny i drobiu z grilla docenią zwłaszcza:

      wieszak do pieczenia udek, który umożliwia równomierne opalenie mięsa bez konieczności przekręcania;

      stojak do kurczaka z pojemnikiem na marynatę;

      opiekacz do burgerów;

      opiekacz do ryb — pojedynczy lub potrójny.

Akcesoria ułatwiające rozpalanie grilla węglowego: przegląd rozwiązań

Rozpalenie grilla węglowego to czynność, która wymaga nieco zaangażowania i wprawy. Wiele osób łatwo się zniechęca po kilku nieudanych próbach i rezygnuje z przyrządzenia jedzenia na świeżym powietrzu. Aby nieco ułatwić sobie to zdanie, można skorzystać z jednego z dostępnych narzędzi.

      Komin do rozpalania grilla — to nic innego jak stalowa rura z niewielkimi otworami, która umożliwia szybkie rozgrzanie opału. Wystarczy wypełnić ją rozpałką i węglem lub brykietem, odczekać chwilę, przesypać zawartość do grilla i gotowe!

      Ręczna dmuchawa bądź tradycyjny miech do grilla usprawni rozpalanie opału i pozwoli uniknąć uciążliwego dmuchania w celu podtrzymania żaru.

Przydatne akcesoria do grilla: jak utrzymać ruszt w czystości?

W ofercie sprzedawców można znaleźć przydatne akcesoria, które ułatwiają utrzymywanie grilla w nienagannej czystości. Aby uniknąć powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń, podczas pieczenia warto wykorzystywać teflonowe maty wielokrotnego użytku. Są one świetną alternatywą dla tacek aluminiowych i co ważne — nie przenoszą zapachu przyrządzanych potraw.

Ponadto po każdym grillowaniu zaleca się wyczyścić ruszt za pomocą specjalnej szczotki wyposażonej w skrobak ze stali szlachetnej, włos z mosiądzu lub gąbkę z tworzywa sztucznego.