• May 11, 2022
  • Porady

Jak urządzić mały pokój?

Jak urządzić mały pokój?

Urządzając pokój o niewielkim metrażu, łatwo o popełnienie pewnych błędów, które optycznie pomniejszają przestrzeń. Nie jest konieczne, aby zasięgać pomocy profesjonalnych dekoratorów wnętrz, aby uniknąć tego problemu. Wystarczy stosować się do kilku prostych wskazówek!

Mały pokój - jaki kolor ścian?

Urządzając mały pokój, należy mieć na uwadze mały metraż już na samym początku przygody z wykończeniem mieszkania lub domu. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, należy wybierać jasne kolory ścian. Najlepiej sprawdzi się oczywiście biel, jednak jeżeli wolisz postawić na mniej konwencjonalny kolor, dobrym wyborem będą również beże, brązy i szarości. Należy jednak pamiętać, aby decydować się na jak najjaśniejsze propozycje z palety barw danego koloru. Zbyt ciemny odcień przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego.

Mały pokój - jakie meble?

W tym przypadku również należy kierować się zasadą jasnych kolorów. Zbyt ciemne meble przytłoczą pomieszczenie i sprawią, że będzie wydawać się znacznie mniejsze. Najlepiej sprawdzi się biel, jasne odcienie drewna oraz szarość.

Jak urządzić mały pokój?

Gdy mamy już gotową podstawę w postaci ścian i mebli, pojawia się pytanie, jak urządzić mały pokój. Wybór dodatków jest już trochę bardziej elastyczny niż wykończeniówka. Warto postawić na elementy, które odbijają światło, czyli lustra i srebrne dekoracje. Nie warto zajmować ściany dużymi obrazami czy zegarem. Regały i półki najlepiej zostawić puste lub skromnie przystrojone, gdyż zbyt duży przesyt sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze.