• May 11, 2022
  • Porady

Błędy, które popełniasz podczas aranżacji kuchni

Błędy, które popełniasz podczas aranżacji kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w twoim mieszkaniu lub domu. Od tego, w jaki sposób ją zaaranżujesz, będzie zależał komfort pracy twojej i innych twoim domowników. Wiele osób często zapomina o najważniejszych elementach, które rzadko występują w kuchniach reklamowych w gazetach albo na wystawie. Ale w pomieszczeniu, z którego naprawdę będzie się korzystało, nie może ich zabraknąć.

Stawiasz na wygląd, a nie na praktyczne zastosowanie

Kuchnia urządzona w minimalistycznym stylu wygląda bardzo dobrze, ale może okazać się skrajnie niepraktyczna. Wiele osób urządzających swoje pierwsze mieszkanie zupełnie zapomina, że w kuchni muszą znaleźć się praktyczne rozwiązania i jest to znacznie ważniejsze kryterium, niż jej wygląd. Kuchnia będzie się z czasem brudzić i drewniane blaty szybko się zniszczą. Im bardziej praktyczna będzie kuchnia i użyte w niej meble, tym lepiej będzie się z niej korzystało w przyszłości. Nie ma sensu projektować kuchni jak z katalogu, jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz co tydzień szorować do czysta każdej jej powierzchni.

Zapominasz o trójkącie roboczym

Trójkąt roboczy to rozłożenie lodówki, płyty i zlewu w taki sposób, żeby pierwsze dwa nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu. To praktyczne ułożenie sprzętów, które pozwala na sprawne poruszanie się po kuchni. Często jednak zapomina się o nim i rozkłada wszystko tak, jak wygląda ładnie albo akurat pasuje. Może się to udać w małej kuchni, ale im większy jest jej metraż, tym ciężej poruszać się w pomieszczeniu ze źle zastosowanym trójkątem roboczym. Od jego ustalenia zacznij projektowanie kuchni, nie wracaj do niego, kiedy masz już wszystko przygotowane, a te sprzęty chcesz tylko gdzieś na szybko wcisnąć.

Zapominasz o miejscu na składniki

W kuchni pod ręką muszą być te rzeczy, których używa się najczęściej. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego w momencie projektowania kuchni. Pamiętaj, żeby zostawić miejsce dla otwartych półek albo przygotować w wygodnie dostępnym miejscu przestrzeń na przyprawy. Często w czasie gotowania nie będzie Ci się zwyczajnie chciało przemierzać całego pomieszczenia w poszukiwaniu jednej przyprawy. Pomyśl o takich rzeczach, zanim zaczniesz projektować. Im więcej rzeczy będziesz mieć pod ręką, tym wygodniejsze stanie się dla Ciebie korzystanie ze swojej nowej kuchni.